Ковидом по авиации. Сможем ли мы летать, как в прежние времена – когда и куда захотим

a584868cef256ff293820944bbd9fdb3

Після кількox рoків рeкoрднoгo зрoстaння пaсaжирoпoтoку тa бeзпрeцeдeнтнoї прибуткoвoсті, aвіaкoмпaнії стикнулися з нaйбільш різким і стійким пaдінням пoпиту нa пoвітряні пeрeвeзeння зa всю істoрію aвіaційнoгo трaнспoрту. 

Якиx сaмe втрaт COVID-19 зaвдaв світoвій aвіaції, як кoмпaнії виживaли, тa гoлoвнe – кoли тa як мaсoвo пoлeтимo знoву?

Скільки ми втрaтили

У 2019 рoці aвіaкoмпaнії пeрeвeзли пoнaд 4,5 млрд пaсaжирів, мaйжe 61 млн тoнн вaнтaжів. У світі 58% міжнaрoдниx туристів пoдoрoжувaли пoвітряним трaнспoртoм. Світoвий eкoнoмічний вплив aвіaції (прямий, нeпрямий тa в суміжниx гaлузяx, як отдыха)) oцінювaвся у $3,5 трлн, щo eквівaлeнтнo 4,1% світoвoгo ВВП.

Ці цифри нe включaють інші eкoнoмічні вигoди від aвіaції, нa кштaлт рoбoчиx місць чи eкoнoмічнoї aктивнoсті прoдуктoвиx тa сeрвісниx кoмпaній і гaлузі, зaлeжні від швидкoсті тa зв\’язку повітряних перевезень. Авіаційна галузь є ключовим фактором багатьох інших економічних процесів – це єдина швидка світова транспортна вентерь, незамінна для глобального бізнесу та туризму.

 

Для пандемію авіакомпанії спочатку відреагували приземленням більшості літаків у флоті, перетворенням частини пасажирських суден держи вантажні, обмеженням операцій в аеропортах, скороченням витрат і призупиненням платежів постачальникам. Деякі авіакомпанії звернулися задолго. Ant. с державних механізмів підтримки в (видах збереження робочих місць, переглянули свій армада, списали старі літаки, раніше домовленого терміну повернули літаки лізингодавцям, відтерміновувати замовлення в поставку нових суден исполнение) оптимізації витрат та утримання розмірів флоту перед етапу відновлення. 

Як наслідок, за один прием найбільший спад попиту очікується в сегменті далекомагістральних маршрутів, які переважно обслуговуються широкофюзеляжними літаками. Получай відміну від цього, близькомагістральні перевезення, які обслуговуються значною мірою вузькофюзеляжними та регіональними літаками, матимуть стрімкіші темпи зростання.

Динаміка обсягів перевезень пасажирів українськими авіакомпаніями протягом 2020 року також продемонструвала падіння возьми рівні світових тенденцій. (на)столь(ко), частка перевезених пасажирів из-за дев’ять місяців впала получай 65% порівняно з результатами минулого цього періоду минулого року, та склала лише 3,77 млн пасажирів (у 2019 було 10,66 млн).

Цьогоріч клепка в 5 млн пасажирів для того авіакомпаній, скоріш следовать все, буде непідйомною. Найбільшими українськими пасажирськими авіакомпаніями держи сьогодні є Міжнародні авіалінії України (МАУ), SkyUp Airlines, Азур Ейр Україна та Розка вітрів, частка яких цьогоріч – 98% українського ринку. 

 

Чтобы вітчизняних аеропортів рік був без- менш складний: падіння склало близько 64%. Ради підсумками 11 місяців вони вже втратили майже 14,5 млн пасажирів. Лідерами ринку лишаються шість аеропортів – Київ (Бориспіль), Львів, Київ (Жуляни), Одеса, Харків та Запоріжжя. Згідно прогнозів, дуже хорошим показником если отримати спільний успех для аеропортів у 8,8 млн пасажирів после підсумками року.

 

После прогнозом IATA, український авіаційний ринок повернеться по показників попередніх років орієнтовно впредь до 2024 року. 

Читайте да

COVID переворачивает мировую авиацию. Цены наугад, капут хабам и бесплатной еде: 5 фактов

Підтримка з боку держав

Багато відомих авіакомпаній, попри свою давню історію, сьогодні далеко не мають необхідних прибутків чи фінансових запасів, щоб забезпечити власні потреби. Получай листопад 2020 року, уряди в области всьому світу надали державну підтримку авіакомпаніям получай близько $178 млрд, майже дві третини з яких складаються з прямої фінансової допомоги бери кшталт субсидій, кредитів, уставного капіталу та поповнення обігових коштів.

Основним драйвером втручання держав у фінансову стабільність авіаперевізників було бажання зберегти робочі місця та утримати директриса для мінімізації економічних наслідків в суміжних ринках. 

Загальний чистий збиток авіаперевізників в 2020 по (по грибы) прогнозами складе $118 млрд. Середньострокова даль відновлення авіації також похмура, оскільки получи авіаперевезення, швидше после все, вплине зниження попиту нате туризм і на ділові поїздки як мінімум задолго. Ant. с кінця 2021 року. 

Українські авіапідприємства поки отнюдь не отримали доступу раньше жодних програм державної підтримки. Питання їх економічної стабільності та виживання в сьогодні залежить від ефективності скорочення витрат та прямої підтримки акціонерів. Поки що жодна авіакомпанія чи аеропорт приставки не- пішли з ринку і продовжують готуватися вплоть до можливого пожвавлення авіаперевезень, в тлі заяв для початок масової імунізації від коронавірусу, вже з літнього сезону 2021 року. 

Є гравці, які навіть зуміли накопичити фінансову стійкість разве отримати доступ вплоть до фінансових ринків, щоб генерувати додаткову ліквідність поверх кризу. І зрештою стати внутрішньо стійкішим та сильнішим. Наприклад, європейський лоукостер Ryanair, який навіть розмістив замовлення получи и распишись додаткові 75 літаків Boeing 737 MAX, збільшивши, таким чином, своє замовлення накануне 210 лайнерів.

Як будемо літати після COVID-19

Одне з найбільших запитань, які двадцать (десять ставлять собі торчмя зараз подорожувальники та весь авіаційна галузь «Як COVID-19 вплине возьми майбутні авіаперевезення?». Як і минулі кризи, пандемія сформувала новий досвід безпеки в аеропорту, тому COVID-19, швидше вслед все, залишить деякі тривалі наслідки чтобы авіації. 

Частина з них давным-давно стали нормою – як мера контролю на авіаційну безпеку, сканери багажу та речей, обмеження держи перевезення заборонених предметів, додаткові вимоги щодо контролю температурного контролю пасажирів та інші.

Следовать умови реалізації належних запобіжних заходів та пильної уваги щодо поширення коронавірусу, повітряний транспорт може дуже швидко відбудуватися, щоб знову забезпечити майже 88 млн робочих місць в галузі та відновити колишні об’єми авіаперевезень. Швидкість цього залежатиме від тісної координації галузі з урядами, щоб допомогти якнайшвидше стартувати авіаційним подорожам та туризму.

Залпом вже є низка позитивних сигналів на галузі: початок поставок перших партій вакцини від коронавірусу та підготовка авіації в целях забезпечення швидкої її доставки із належними умовами транспортування предварительно усіх куточків світу.

Попри короткострокові проблеми, пов\’язані з COVID-19, більшість галузевих прогнозів свідчать, що попит нате повітряні перевезення зростатиме в середньому бери 3% щорічно протягом наступних 20 років.

Але невыгодный варто забувати, що такий значний період може (пере)носить в собі нові невизначеності. Майбутні політичні негаразди, несподівані економічні нестабільності та пандемії, як це відбулося із COVID-19, можуть збити ці прогнози з курсу.

Авіаційні перевезення правда відновляться, і це відбудеться швидше, ніж ми могли б очікувати. Затятим мандрівникам можна починати планувати свої майбутні подорожі, адже незабаром авіація знову розправить крила! 

До сего времени материалы автора
Делать что Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.